| Maddapuiu a întrebat:

Buna , Ma numesc Madalina ... Eu fumez doar in weekend cand imi vin prieteni la bunici fumes destul de rar si cand trag in piept ametesc asta e din cauza ca nu fumez in fiecare zi. nu?:* Astept rasp.FUNDA ! :* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Neworder21 a răspuns:

E din cauza ca organismul iti spune:
-Nu face prostii, nu ma otravi, nu-mi arde celulele din plamini,
insa tu din pacate nu auzi propriul glas al organismului.

Daca sincer nu am nevoie de funda,
(ce folos din ea, doar ca sta acolo linga profil fara de rost.)
m-as bucura mai mult daca ai lasa fumatul macar 2-3 saptamini happy

succes

| janeD0oe a răspuns:

Da este din cauza ca organismul tau nu are timp sa se obisnuiasca cu toate substantele care intra in el prin fumat. de exemplu eu ametesc cand fumez dimineata prima tigara si sunt fumatoare. vezi mananca inainte ca daca nu mananci ametesti si mai tare si daca tot nu te-a prins viciul asta nu trage in piept daca nu vrei sa-l lasi de tot.

| Alexandru_George_2002 a răspuns:

Asa e la inceput cateva saptamani sau luni, si depinde si de cat de tari sunt.

| iceboyraul a răspuns:

Buna Madalina pai depinde in primul rand ce tigari fumezi daca tu nu fumezi zilnic si cand fumezi te pui sa fumezi un kent lung sau ceva tare atunci acesta este un motiv dar si daca fumezi asa rar normal te ia ameteala