| Gossipmmhjkj a întrebat:

Bună,când fumez și trag în piept încep sa ametesc, ce înseamnă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca plamanii tai nu sunt inca suficeint de dezvoltati si nu pot suporta fumul, deci sunt direct afectati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ai plămâni deștepți. Rămâi fără oxigen în creier.
i

| ReddY25 a răspuns:

Înseamnă să te lasi

| Brizbriz a răspuns:

Ca esti pe duca, sa iti fie tarana usoara si sa ai un HOIT frumos... RAU big grin

nu iti face probleme, parintii vor angaja o bocitoare care o sa urle:
Gossipmmhjkj DI SHE TE-AI DUS FAAAAAAAA big grin

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Daca erai tu medic, mureau oamenii de necaz decat de boala

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 6 minute | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Daca erai tu medic, mureau oamenii de necaz decat de boala"

SA MORI TU?!?

acum ma "iubesti" asa ca, decat eu sa zic ceva REAL BUN, mai bine ala sa moara de la fumat

esti "tare", TARE ***RAUUUUUUU***
tine-o tot asa, vezi daca tine cu minehee hee

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu sunt sunt rau, tu esti cu agrumentele tale, ii spui ca moare si pune pe cineva sa planga, niste glume de sa nu zic sunt suntwinking

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 10 ore | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Nu sunt sunt rau, tu esti cu agrumentele tale, ii spui ca moare"

deci nu moare de la fumat?!?
esti tot mai "bun" la chestia asta rolling on the floor

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Deja devii plictisitor

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 28 minute | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Deja devii plictisitor"

merci
dar tot cred ca vrei sa moara ala decat tu sa nu ai dreptate tongue

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Tu ai zis sa moara, nu eu, eu nu am nicio treaba cu omu, treaba lui ce face

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Acum o intorci, ca la Ploiesti
nu imi spune, chiar esti din Ploiesti si ai facut liceul la magarii veseli sau la gogosari?

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu sunt din Ploiesti, si am facut liceul la magarii tristi nu veseli tongue

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Nuuuu crying

| Sekim a răspuns:

Înseamnă că ce scrie pe pachet este 100% adevăratwinking

| MihaiSpeedster a răspuns:

Câți ani ai, și de când fumezi? Se întâmplă cu țigări normale, sau cu vaper? Cât durează amețeala?

| Gorky a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Eu cred ca cel mai probabil il tine cam vreo 10-20 de minute maxim

| nukeyly a răspuns:

Ametesc, e normal cand te gazezi singur corpui ''iti spune'' daca ''sti sa-l citesti''.
Pune-te intr-o camara mica, trage usa, de ex de 1x1m sau 2x2 aprinde acolo un filil de sulf, il gasesti la chimicale se foloseste la vinuri, la butoaie, dezinfectare spatii prin afumare, e natural, arde lent cu flacara blu, n-o sa ametesti da corpul o sa-ti DEA niste SEMNALE care si daca esti orb surd mut o sa le poti citi sub 1 minut.

Da ametesti pentru ca, esti la început. Practice make perfect. da pana la 12 pachete pe zi sa fi smecher/-ra mai ai de invatat. E kool sa fumezi ca sa iesi in evidenta desi nu intereseaza pe nimeni, fumatul e selectie naturala pentru specia umana.
Fumatul sigur nu dauneaza, nicotina nu e otrava e un ceai de menta si tei, Hai cu 13 pachete!

| ionur a răspuns:

Încep să-ți putrezească plămâni și dinți din gură țise fac catran și îți distruge sănătate ți-o face praf rahaturile alea de țigările nu-ți mai zic de ficat și alte boli foarte grave rău de tot și de respirația de mort.

| MrAM a răspuns (pentru ionur):

Inseamna ca la nivelul anveolelor pulmonare nu se mai face difuzia gazelor asa cum ar trebui. E logic, in loc de oxigen inhalezi dioxid de carbon si altele. Creierul are nevoie de oxigen pentru a functiona in parametrii normali. Fumatul combinat cu oboseala, consum de alcool duce la senzatia aia care o descrii de ameteala sau blackout. Lasandu-te de fumat, creste si capacitatea pulmonara si dispar aceste senzatii.

| ionur a răspuns (pentru MrAM):

De geaba le explicăm sunt mai mult decât sigur că a fumat din nou și o sa mai fumeze. Nai ce sale faci kițz că și dacă le spui tot rău sunt și dacă nu le spun tot rău sunt nu le mai dau minte că îmi scade mie iQ la cât îmi bat capul cu ăștia deja mi-au murit 2 milioane de neuroni numai ca zis asta.

| Mavni a răspuns:

Ca trebuie sa nu mai fumezi!

| Gorky a răspuns:

Pt ca esti la început. Asa eram si eu acum 6-7 luni. Acm nu mai am treabă cu ameteala.