| Monoco a întrebat:

Buna, ma numesc Roxana. Am 13 ani.
Sunt constipata de 6 zile. Ma doare foarte tare burta. Ce sa fac? Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, o sa te duca la doctor

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

O vizita la medicul familist n-ar strica

| IarsiIar a răspuns:

Azi multe lichide si laxative. Maine, la medicul de familie.

| alexandru3107 a răspuns:

Ia niste laxative, dar sa fii atenta sa nu ajungi dependenta de ele. Mananca fructe, legume cum ar fi rosiile, care sa produca purgatie si sa te ajute la efectuarea scaunului.

| andreipaskk1 a răspuns:

Vb cu mata sa iti ia niste laxative si poate sa te duca si la doctor, eu am fost 2 sapt cred da nici nu mi-am dat seama