| ParisSG a întrebat:

Mi-a iesit un dinte dupa ultimul molar ( cred ca e masea de minte,in partea stanga). Cand ma fac ca mestec ceva o simt,ca si cum mi-ar atinge gingia ( putin, nu mult). E normal? Fac 15 ani peste o luna si jumatate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tot ce se poate. Acele masele numite"de minte" Apar cam la varsta ta. Este foarte normal sa se intample asa.

| SkyPilot a răspuns:

Maselele de minte sunt destul de dificile. Eu am avut probleme cand mi-au iesit. Ai grija deosebita la igiena lor.