| Heartless562 a întrebat:

Ajutor! Am 2 unflaturi la capatul dintiilor (al treilea molar) in stanga si in dreapta. Arata ca si cum gingia ar fi crescut peste dinte (sau jumate din el) si nu pot sa mestec ceva fara sa ma doara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| calinut1 a răspuns:

Ai un abces. asta insemna ca ai ai puroi sau o infectie la gingie sau masea. recomand sa iei antibiotic pentru asta. tetraciclina sau ceva cat decat puternic.

| Heartless562 explică (pentru calinut1):

Am amoxacilina 500, cum le iau (dimineata si seara)? si dupa cat timp imi trece?

| calinut1 a răspuns (pentru Heartless562):

Ar trebui sa iti treaca in 3 4 zile maxim 7. iale dupa cum a zis la faramcie