| georgy_7464 a întrebat:

Mi-am facut tsh-ul si rezultatul a fost peste valorile normale, am fost la medicul endocrinolog, m-a consultat dar mi-a zis ca nu am nimic si totusi mi-a dat sa iau euthyrox. Din cand in cand imi este rau am stari de ameteala simt ca niste flururari la nivelul gatului, palpitatii, imi transpira palmele, am stari de sufocare si un tremur al mainilor.Sa fie de la tiroida cu tote ca medicul mi-a zis ca nu am nimic sau sa fie totul pe sistem nervos? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Buttercup30 a răspuns:

Si eu am la fel.adica nu am nici o stare din toate aste, decat ameteli cateodata.si am facut TSH si mi-a dat euthyrox. dupa aia am facut iar analiza si mi-a iesit bine si ma intrerupt tratamentul si ultima analiza s-a apropiat foarte mult de limita maxima.si vara oricum valoarea e mai mare.mai du-te la endocrinolog odata(mai bine in Bucuresti, eu ma duc la spitalul "Grigore Alexandrescu, de pe Dorobanti, la copii), si mai fa analiza odata, prin octombrie.
funda?:*