| Valdez_Miranda_1990 a întrebat:

Mi-au aparut niste pete maro pe fata si nu stiu cum sa scap de ele, am gasit pe internet niste ingrediente. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hei! Banuiesc ca sunt pete de la soare. Ai facut vreun peeling de curand, iar apoi te-ai expus la soare?
Eu zic sa te duci totusi la dermatolog, macar economisesti timp, sa nu mai stai sa incerci toate remediile de pe internet.

| amalyaa a răspuns:

Zeamă de lămâie, aplic-o pe față cu un disc demachiant sau cum știi tu mai bine. Dacă te ustură puțin sau ai pielea uscată, dilueaz o cu apă.