| ColorfulRainbow a întrebat:

Mi`e teamasad...si vreau sa va intreb ceva fetelor.
Mi-au aparut pe sani niste varice cred... sunt niste linii putin rosii si se vad aiurea sad.
Nu`mi place deloc. Cum scap de ele? Ce sa fac? sad
Va roooog frumos help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt varice, sunt vergeturi. Du-te la un endocrinolog daca sunt rosietice, fiindca ar putea fi in cadrul unor dereglari hormonale.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut vergeturi, pielea s-a intins brusc si fibrele elastice din piele s-au rupt. Poarta un sutien care sa iti sustina sanii si aplica pe piele o crema hidratanta dupa fiecare dus. Din pacate vergeturile existente nu se pot trata decat chirurgical, dar poti preveni aparitia altora daca faci ce ti-am recomandat.

| Marii a răspuns:

S-ar putea sa fie vergeturi, si presupun ca au aparut din cauza cresterii sanilor brusca. Daca sunt vergeturi, poti scapa de ele decat printr-o operatie cu laser, tratamentele naturiste nu fac decat sa le ascunda putin.happy

| paramore a răspuns:

Am si eu si sunt nasoalestraight facedar vara cand merg la mare si ma bronzez nu se mai vad asa tare, totusi am vazut pe un catalog de la yves rocher ca este o crema pentru astea

| Smarandica a răspuns:

Stai linistita.si eu am vreo 2 liniutze mici roshii.Nu le mai zii "varice" ca nu is delea[-xASta e din cauza ca sanii ti-or crescut putin cam brusc.Iti poti lua crema de la farmacie. explica-i farmacistei problema ta. ea te va ajuta!