| Andreea_Rebeca_1996 a întrebat:

mi s-a facut o gaura in masea si ma doare.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu incerca niciun leac provizoriu.Mergi imediat la stomatolog.Nu neglija.Lucrurile se pot agrava.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu cumva stii sa plombezi dinti singura mergi la dentist

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie este consultatia stomatologica. Medicul stomatolog va decide care este cea mai buna metoda de a "salva" maseaua respectiva de sub asaltul cariei instalate. Multa sanatate.

| Florentina9210 a răspuns:

La dentist te poti rezolva!
Ai o carie, cel mai probabil si de aceea s-a facut acea gaura.