| GeorgianaDumitrițaa a întrebat:

Miercuri am fost la dentist cu o gangrenă dentară! A curățat canalul, a scos nervul și a pus plomba. Începând cu ziua de azi a început să mă doară când apăs pe plombă. Menționez că plomba era mai sus într-o parte așa că Am "ras" până a devenit egală. De ce mă doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| macintosh a răspuns:

Eu stiu ca trebuie obligatoriu tratament cu antibiotic in caz de gangrena. Mergi maine la alt dentist si spune-i! Nu e de gluma, ai grija de sanatatea ta pentru ca fara ea nu putem face nimic, iar durerile dentare sunt cele mai groaznice