| Stefania a întrebat:

Nu stiu ce am de ceva vreme dar de obicei cand ma uit la televizor sa fac ceva si ma ridic ametesc dintr-o data, pentru 5-6 secunde si atunci ramanc nemiscata si vaddoar ulor si simt ca mi se invarte capul peste tot`straight face, dar nu imi este greata si asta se intampla cam de 3-4 ori pe zi`straight face. Mentionez ca nu mananc prostii si nu bea sucuri, etc.De la ce ametesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te ridici brusc, sangele iti "curge" din cap, creierul fara oxigen nu poate functiona. Recomandare: nu sta toata ziua la televizor, nu pentru treaba asta, dar sedentarismul este periculos. Intre factorii care duc la o moarte prematura, sedentarismul si surplusul de greutate sunt mai periculosi decat consumul de tutun sau alcool.

| Stefania explică:

@alexutu001 mi-am consultat unghiile`hee hee, chiar am gasit cateva pete albe`hee hee

kiss

| alexutu001 a răspuns:

Buna poate ai lipsa de calciu uitate la unghiile tale de la maini si daca vezi niste pete albe micute inseamna ca ai lipsa de calciuhappy...totusi ar fi bine sa mergi la un doctor si el o sa-ti zica mai exact.sanatate si numai bine

| alexutu001 a răspuns:

:p intreaba un doctor ce fel de calciu sa iei si cum sa-l iei si totul va fi bine:p :*

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel.este din cauza ca te ridici brusc.incearca sa te ridici mai usor.si vei vedea ca se vor rari ametelile... pup.

| Bondarel99 a răspuns:

Ai tensiunea mica.Si eu patesc la fel. O sa-ti creasca daca mananci multe fructe si legume sau daca faci ca mine:bei o cescuta de cafea dimineata.Nu te ingrijora e o problema pe care o s-o ai toata viata dar nu e chiar asa de grav.

| Диана a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. La mine e de la anemie... Am o anemie cam nasoala. Uneori mai lesin.straight face S-ar putea sa ai o lipsa de calciu sau ceva de genu'... Dar stii, noi nu te putem ajuta, asa ca trebuie sa mergi la un doctor. Sper ca te-am ajutat. Pa, pa! happy

| FunnyFrog a răspuns:

Ai grija de tine si du-te cat mai repede la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la lipsa de calciu
am patit si eu
nu te speria, va trece cand vei relua regimul sanatos pentru corpul tau mananca orice contzine calciu
sper sa te faci bine
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa te ridici din pat brusc ridicate mai usor
asta se intampla cand esti ff concentrat tv-ul e relaxare nu stresare