| leutz123456 a întrebat:

Numele meu este Ionut si am o problema de fapt problema nu este la mine problema este la iubita mea acum vreo 3 luni a fost la un control la sani pentru ca o durea si doctora respectiva la care a fost si a vazut-o si a consultato un pic i-a spus ca este suspecta de cancer 50 % si apoi si-a facut mai multe analize si a ajuns la concluzia ca nu are... ma rog au chemat-o dupa 3 luni adica in vreo cateva zile trebuie sa mergem la control, si este foarte nelinstita nu stiu ce sa ii mai zic ca sa o linistesc mai ales ca matusa ei a murit din cauza asta. Tin sa specific ca are varsta de 16 ani. pana la urama nici eu nu sunt asa linistit. As vrea sa stiu cat de mare este posibilitatea de a avea avand in vedere varsta frageda? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt noduli, nu are cum sa fie cancer.
Oricum, e bine ca s-a dus toti din timp la medic.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mai de grabă este vorba despre noduli și nimic mai mult, stai liniștit se tratează dacă sunt descoperiți din timp.

| vangaelis a răspuns:

Sunt noduli, nu cancer. La varsta ei e cam imposibil sa faca cancer de san.

| gosh0108 a răspuns:

Riscul de a avea cancer la o varsta asa mica este de aproximativ 25-30% in masura in care si matusa ei a decedat de aceasta problema. Daca, in urma acestui control se dovedeste ca nu are, este de preferat sa isi schimbe stilul de viata pentru a-l evita... Succes!

| alexandra2222 a răspuns:

Pai daca ar avea este bine ca a fost descoperit din timp si poate fi tratat sau tinut sub control.Dar nu cred ca la 16 ani poate face cancer...