| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
O data la cat timp medicul de familie poate sa dea bilet de trimitere pacientului?
Vreau un raspuns sigur happy Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista un anumit termen, medicul de familie da bilet de trimitre atunci cand pacientul este bolnav si este nevoie sa fie consultat de un medic specialist sau este nevoie de analize.

| darrio2007 a răspuns:

De cate ori esti bolnav.Si te duci la el sa-ti dea bilet de trimitere pentru un medic specialist.

| alexandrualind a răspuns:

Cand esti bolnav tot iti poate da incontinu'

| lookingatme a răspuns:

Da intr-adevar, dar stiu trebuie sa treaca un anumit nr de zile de la ultimul bilet de trimitere si voiam sa aflu asta. De ex mie medicul de familie mi-a spus ca poate sa imi dea o data la 3 luni, ceea ce mi se pare fals.