| GeorgianaDumitrițaa a întrebat:

Pe 23 septembrie a fost ultima mea zi de menstruatie. Am avut contact sexual cu iubitul meu (protejat) însă prezervativul s-a rupt. Nu știm sigur dacă a ajuns ceva în ovarul meu sau nu. După 2-3 ore am luat escapelle (pilula de a doua zi) după o jumătate de oră aproximativ a curs puțină menstruatie. Ciclu meu nu vine regulat, după o săptămână de la pilula am făcut un test care a ieșit negativ. De 2 zile mă doare burta si senzație de vomă (mentionez ca senzația de vomă o am si in timpul menstruatie) voi ce credeți? După calculele mele ar trebui să vină mâine menstruatia însă mă tem. Am 19 ani, nu sunt pregatita pentru o sarcină.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Din cate se pare, tu nu esti pregatita nici din punct de vedere al cunostintelor legate de anatomia si fiziologia corpului uman.

| 7PotDouglah a răspuns:

Deci, tu vrei să afli de la noi dacă sigur a ajuns ceva în ovarul tău.
[facepalm]

| GeorgianaDumitrițaa explică (pentru 7PotDouglah):

Nu, voiam să stiu dacă simptomele menționate mai sus sunt se sarcină.

| NinjaLegendMan a răspuns:

N-ai voie sa faci contat sexual cu cineva pana nu te mariti cu el. Asta te v-a afecta psihologic

| GeorgianaDumitrițaa explică (pentru NinjaLegendMan):

Sunt conștientă, la momentul actual acest băiat a fost singurul cu care am avut contact sexual. Și este o relație de lungă durată