| Anoniiiiim577 a întrebat:

Pe data de 22 august mi s-a terminat ciclul (perioada normala) iar pe 23 am avut act sexual neprotejat. Săptămâna următoare, In data de 2 septembrie am inceput sa am scurgeri de sânge maroniu, însă foarte putin, care tin până în momentul de față (7 sept). Nu am luat anticonceptionale sau alte medicamente. Poate fi vorba de sarcina? Care ar putea fi cauzele acestor scurgeri? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din moment ce actul sexual a fost neprotejat, sunt sanse destul de mari pentru o sarcina.
Insa, pot fi si alte probleme.
Acele scurgeri (spotting) pot avea mai multe cauze.
Cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog.

| MasterLegend a răspuns:

Buna,pot fi mai multe probleme.Cel mai bine ar fi sa consulti un doctor si sa ii explici problema detaliat