| Diaaaa4663334 a întrebat:

In urma cu doua săptămâni, mai exact pe 22 mi s-a terminat ciclul (perioada normala) in 23 am avut un act sexual neprotejat. In urma cu o saptamana, pe data de 1 am avut scurgeri de sânge maroniu care durează si azi 6 septembrie. Sunt scurgeri lente, cu puțin sange, nu ca in perioada normală de ciclu. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Credeti ca poate fi vorba de sarcina? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Datele mentionate de tine mai sus, sunt incomplete ca sa putem calcula ceva.
In primul arnd, avem nevoie de PRIMA zi de menstra, la cate zile se succede ciclul tau (daca-i regulat sau neregulaT) si daca ai avut sex neprotejat si in luna anterioara si in ce zile.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa te protejezi : lasa placerea pe planul doi si spune-i marlanului sa astepte perioada de lipsa a fertilitatii. iar daca te mananca tare-tare-tare : foloseste doar un vibrator performant.winking laughing

| Crackman a răspuns:

Eu zic ca este altceva, precum o ciuperca sa zicem.

| Ytrgh a răspuns:

Poate ca venind dereglat nu i cum ar trebui sa ți curga si d aia este așa. Eu am pățit la fel când am răcit la ovare. Cât despre sarcina sa știi ca nu poți spune așa de repede zic eu dar sa mai STI un lucru : poate sa ți vina picături de sânge de culoare închisă si atunci când ești insarcinata

| madăfacănvmm a răspuns:

Nu cred ca este vorba de o sarcina. nu ai fost in perioada fertila. probabil suferi nuste dereglari hormnale deci stai linistita