| Dnnx a întrebat:

pe mine ma tot doare capul si nu stiu ce sa fac ajutor urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

As recomanda sa te duci la doctor, sa iti faci niste analize mai amanuntite. pot sa fie doar niste migrene, poate sa fie ceva mai grav. dar este bine sa mergi la medic sa te lamuresti happy sanatate multa!

| KeepCalm a răspuns:

Fa sex! Scapi de migrenehappy

| MariusPopa a răspuns:

Mergi la doctor daca asta dureaza de ceva vreme si nu iti trece nici cu pastile.

| Byushka a răspuns:

Ia o pastila, roag-o pe mama ta daca stie sa faca ceva pentru diochi sa iti faca... iar daca durerea este mai veche adica de cateva zile bune ar trebui sa mergi la un medic oftalmolog poate ai provleme cu vederea happy... te pup sper sa-ti treaca cat mai repede :*

| Mara_1046 a răspuns:

Subscriu celor spuse de Rosto. E foarte important sa determini cauza acestei dureri. Iti va fi mai usor sa le opresti. Aditional, poti incerca uleiul de levantica. Poti sa cumperi un ulei de masaj cu levantica si sa iti masezi tamplele si/sau sa il mirosi. Are o esenta tare, calmanta si relaxanta. Aromaterapia cu acest ulei este de asemenea indicata...sau pur si simplu lumanari parfumate. Insanatosire grabnica!

| alina_6660 a răspuns:

Mergi la un doctor orice durere de cap are o cauza