Întrebare recomandată | Bulangista a întrebat:

pentru o minora care a ramas insarcinata si vrea sa faca avort are nevoie de semnatura oricarui adult sau neaparat semnatura unui parinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e suficient sa fie insotita de un adult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună sfatul meu ar fi să nu facă avort.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Minora TREBUIE să fie însoţită de unul dintre părinţi ( mama sau tata ) şi părintele TREBUIE să semneze "acordul" ( formularul ) pentru efectuarea avortului!

Toate cele bune.

| doctorandus a răspuns:

Daca faci avort risti sa ramai cu o trauma si singurele grupuri de sustinere pentru asa ceva sunt crestinii fundamentalisti. Asa ca risti sa-ti petreci restul vietii regretand ce-ai facut.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se cere semnatura unui parinte sau a unei alte persoane majore care are tutela legala.Se mai face si pe,, blat,, dar din ce in ce mai putini medici isi asuma riscul.

| HueyFreeman a răspuns:

In mod normal trebuie insotita de unul din parinti.

| DyNo a răspuns:

Da, trebuie sa fie insotita de un parinte sau un tutore.

| Bia001 a răspuns:

Aceea minora esti tu? si de ce are copil? ca nu o fost cuminte si nu stia ca exista caciula

| Antyss08 a răspuns:

Tenţie! Video este explicit. Nu recomand celor slabi de înger.
http://saccsiv.wordpress.com/......e-sarcina/

| MadaSweet18 a răspuns:

In mod normal semnatura unui parinte dar in ziua de azi poti sa te duci singura ca iti face si afara adult dar depinde si cati ani ai (daca ai 16-17) gasesti spitale private care iti fac.

| MadaSweet18 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci cu iubitul tau deoarece o sa-ti fie foarte rau cand iesi din cabinet si o sa ai nevoie de cineva langa tine.

| Diiaanna a răspuns:

Teoretic si legal trebuie acordul unui parinte sau a unui reprezentat legal.

| ღAngiießăă a răspuns:

Trebuie să fii cu un adult...

| Crows a răspuns:

Sa mori in chinuri!

| sebrant a răspuns:

In iad veti ajunge ha ha ha

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sebrant):

Nu există iad mă, nu m ai speria fata.

| sebrant a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Exista iadul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sebrant):

Biblia spune că nu există.