| anonim_4396 a întrebat:

peste cateva luni voi implini 18 ani si vreau sa dau la scoala de soferi pentru amatori dara am o problema, am ambliopie la ochiul stang cu dioptrie +6 iar la optotip vad doar primele 2 randuri, la ochiul drept nu am nici o problema, intrebarea este daca pot avea carnet de conducere? va rog sa-mi raspundeti cat mai multi si cei care au aceasta problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul ti-l poate da doar medicul oftalmolog. Daca porti ochelari corespunzatori cred ca n-o sa fie nici o problema.

| Azµre a răspuns:

Ți se dă ochelari și da poți avea carnet!

| madalinbb19 a răspuns:

Am nevoie de mai multe raspunsuri va rog