| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Poate sa imi spuna cineva cam cat costa sa imi pun aparat dentar doar pe un singur dinte? Si cam in cat timp se indreapta daca o sa port aparatul dentar zi de zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Aparatele dentare se pun pe toata arcada dentara, indiferent ca sunt fixe sau mobile. Cele mobile sunt mai ieftine, cele fixe costa de la 1500 RON in sus.

| AlexandraM888 a răspuns:

Nu exista asa ceva, aparatul dentar se pune pe suprafa tuturor dintilor sau mai bine zis a cavitatii bucale, numai un medic iti poate spune exact ce tip de aparat ti se potriveste cel cu brackets adica acele sarmulite pe fiecare dinte sau cel clasic pe care il porti doar noaptea dar care indreapta dintii in decurs de ani de zile, in orice caz aparatul se poarta minim un an de zile indiferent de problema ta! Aparatele dentare sunt destul de scumpe, oricum ar trebui sa te interesezi cel mai bine de la un medic stomatolog! Succes