| Ionas_Cosmin_1995 a întrebat:

Buna TPU.ma numesc cosmin.am 16 ani. vreau sa imi pun aparat dentar sus si jos.cat costa un aparat dentar? ce imi recomandati.cat trebuie sa port? doare cand iti pune aparatul dentar? dau funda.nu imi trebuie aparat dentar din aur sau etc cu 20 -30milioane.laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dia3daniela a răspuns:

Aparatul dentar fix este in genereal destul de scump, depinde de la o clinica la alta. Sunt mai multe tipuri de exemplu cel metalic consta in jur de 1.500-2.200 ron pe o singura arcada, iar cel ceramic este putin mai scump. Aparatul o sa l porti cel putin un an si jumatate in fuctie de problemele pe care le ai.

1 răspuns:
| ImCalledLam? a răspuns:

Pretul difera de la marime, firma etc. Porti cat iti zice doctorul. Pe moment nu doare, dupa da, pana te obisnuiesti. happy