| LittleButterfly33 a întrebat:

Pot incepe prin a spune ca de o saptamana am niste dureri groaznice de burta. Incepand cu stomacul, aceasta coboara in jos, pe langa buric, apoi jos. Mai sunt dati cand ma doare ba in partea stanga ba in dreapta. Alaltaieri m-a durut capul groaznic si picioarele imi amorteau si ma dureau.
Mentionez ca saptamana asta am neglijat mancarea foarte mult, fiind stresata dintr-un anumit motiv.
Care ar fi cauza acestor dureri? Menstruatia ar trebui sa-mi vina tocmai pe 17, deci o excludem. Multumesc, astept raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fie o raceala la ovare dar pentru a fi mai sigura ar trebui sa consulti un medic

| 3xfemeie a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la medic. nu e doar o durere de burta, daca iei in seama si amorteala. Nu cred ca e in regula sa primesti sfaturi de la x si y, cand ai rezolva problema corect si eficient. Sanatate multa iti doresc!

| ADRIANA90s a răspuns:

Buna!
Pe mine m-a durut in jurul ombilicului si a radiat durerea. Dupa o ora de sport m-a durut tot abdomenul si a persistat pana in a doua zi. Atunci m-am dus la spital si m-am operat de apendicita.
Daca vrei poti sa verifci stand intinsa perfect pe pat si sa-ti ridici la piept genunchele de la piciorul drept. Daca te doare inseamna ca e apendicita.