| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Imi puteti spune ce sa fac sa nu imi mai apara atat de multe cosuri pe fata si pe corp? Nu e vorba ca nu ma spal.laughing. dar am foarte multe... multsam.:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| radovanovic a răspuns:

Du-te la dermatolog si iti va spune ce e de facut, iti va da niste creme cu care sa te dai pe fata intr-o luna cel mult n-o sa mai ai nici un cos

6 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Sal! Pai e normal ca sa ne apara la toti cosuri pe fata si pe corp... dar sa stii ca eu am cosuri pe fata dar nu si pe corp (nu stiu daca e normal sa ai multe cosuri pe corp). Poate ai acnee si trebuie sa te duci la dermatolog. E singura solutie el iti va spun exact ce problema ai si ce tratamente poti folosiwinking Succes

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Am repetat de 10 ori si o sa mai repet de 10, mergi la dermatolog, este slaba posibilitatea ca vor trece de la sine, eu pina am scapat de ele m/am kinuit un an jumate! si te rooog eu frumos, nu mai folosi toate retetele astea din popor care iti zic altii ca pot atit sa ajute cit si sa dauneze organismului tau, ma intrebi DE CE? deoarece toate organismele sunt diferite, succes, asculta te rog sfatul meu daca vrei o viata normala!

| gingalatera a răspuns:

Salut, cred ca trebuie sa faci o cura de detoxifiere, plus o crema la suprafata. Iti recomand sa bei 3 luni gel de aloe vera, iar pe corp sa te ungi cu o crema cu aloe si propolis. Acum daca ai chef sa citesti despre ambele, uite intra aici:
http://ealoe.blogspot.com/......de-la.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fi atenta si eu aveam cosuri si am comandat de la revista avon o crema chiar nu mai stiu cum se numeste ca am folosit-o mai dedemult si a functionat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut eu foarte multe.
am scapat de ele urmand urmatorul tratament:
AZITROX (e 50RON 3 pastile) luat in felul urmator:
1/zi timp de 3 zile, dupa care se ia 1 pe saptamana, si se continua 3-4 luni si te dai cu creme RETIN-A pana incepe sa se ia pielea (usor), dupa care te mentii cu BREVOXYL.

| ionovidiu a răspuns:

Cica apar cosuri atunci cand ai o impresie rea despre infatisarea ta, gandeste contrar ca nu pierzi nimic