| Laariss a întrebat:

Bună pt cine cunoaște epilarea cu zahăr, cum se aplica corect din sus în jos sau din jos în sus? Eu o aplic din sus în jos și trag banda din jos în sus și iese foarte bine, dar nustiu daca fac corect?! Și explicați și mie ce este exfolierea pielii și cu ce aș putea să o fac? Dați mi niște sfaturi pt ca mi se irita foarte tare pielea. Aș vrea să știu dacă mă irit o să mi iasă fire de păr pe sub piele sau cum iese firele de păr sub piele? Cauze?! Merci! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| biadia a răspuns:

Faci corect, se trage in sensul invers al cresterii firelor. firele de par apar sub piele cand pielea nu este hidratata. Iti pun un link util:

http://www.divahair.ro/......icioarelor