| RoxanaTeoader a întrebat:

Sâmbăta am fost la o nunta și am mâncat de toate și zilele astea mi-a fost rau, am avut febra, dureri de cap, greata, vărsături, lipsa poftei de mâncare, frisoane, diaree, crampe abdominale, oare e toxiinfecție alimentara? A avut cineva dintre voi asa ceva? Pentru cel mai bun răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai facut vreo gastroenterita. Ia niste motilium zilele astea si fa repaus alimentar. Ni se intampla tuturor

1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Este posibil., Un amic a pățit asa la un Wok - all you can eat&drink cu specific chinezesc (plătești la întrare și mănânci și bei cât poți). Băiatul a mâncat ca un roman adevărat, a băut cât doi romani adevărați, apoi a mancat din nou. Totul a ținut de la 18 la 23. La 2 noaptea l-a dus prietena lui la urgente cu simptome asemănătoare. L-au ținut pana la prânz, i-au făcut spalaturi la stomac și pana la urma și-a revenit. Vreo 2 zile după, a băut doar ceai și a mâncat doar pesmeti.