| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Saptamana trecuta am mancat vreo 2 zile numai 2 felii de paine integrala cu o felie de sunca si o frunza de salata.
In weekend am mancat mai mult, am consumat si dulciuri. Insa nu seara tarziu.Azi am mancat feliile de paine cu sunca la fel, si un mar, o portocala si niste cereale cu nuci. (vreo 60 g)
Mie nu mi se pare ca mananc mult, insa nu slabesc cat mi-as dori. La sala ma duc in weekend. E o problema undeva, gresesc undeva. La glanda nu am probleme, am 59 kg la 1 60.
Mi-as dori sa ajung la 54.
Nu dorm destul, asta recunosc.
Unde gresesc?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă slăbești prea repede, o să îți atârne pielea, ca la babe, că pielea nu se strânge așa repede și vei fi dizgrațios, ani de zile!

Deci trebuie slăbit încet și mereu!

Pe lângă exerciții fizice, și mișcare: „ înot, baschet etc.", trebuie să și mănânci alimente cu aport caloric mic, adică verzături, legume, și fructe și sa consumi mai puțin alimente cu aport caloric mare ( unt, untură, slană, carne foarte grasă, nuci etc. ).

| HVI a răspuns:

Baga somn suficient, nu cred ca nu se poat. Fa sport care sa te solicite. NU stiu ce parere aveti in general dar la sala putini sunt cei care reusesc sa slabeasca. Slabesti cu adevarat in aer liber la alergare de rezistenta daca vrei. Stiu ca potiwinking

| narukgeo a răspuns:

Nu vei reusi niciodata sa slabesti in 7 zile 5 kg.

| anonim_4396 explică (pentru narukgeo):

Nu am spus ca vreau asta...
Asta-vara slabisem, pentru ca nu puteam sa mai mananc dupa 15-16 dupa-masa.
Slabisem vreo 3 kg in 5 zile.

| narukgeo a răspuns (pentru anonim_4396):

3 kg in 5 zile!?!?!?! Tu esti anorexica!

| anonim_4396 explică (pentru narukgeo):

Daalaughing fix. adica de la 58 cat aveam pe-atunci, ajunsesem la 56. apoi imagineaza-ti ca am pus la loc pana in iarna cand aveam 63. la 1, 60. nu mi se pare anorexie happy.

| narukgeo a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci s-a stricat cantaru'...

| anonim_4396 explică (pentru narukgeo):

laughing ok. mersi mult pentru raspunsuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din alea 3 kg 2.5 kg erau apa si resturi intestinale, maxim 0.5 era grasime

| Cosmin86 a răspuns (pentru narukgeo):

Nu s-a stricat, doar ca nu era grasime.

eu daca ma deshidratez scad aproape 3 kg intr-o zi, fac asta deja inainte de concursuri, e ceva normal, doar ca e apa, nu grasime