| BambiSd a întrebat:

Se pot lasa sanii daca ti lovesti foarte des sau ii presezi? Nodulii ( cred ca asa se numesc ) cand pot aparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună iar.
"Este o joaca copilareasca in care pur si simplu ne strangem in brate foarte tare sau facem tot felul de nebunii.", interesant!
Poți face o formă nodulară de la o traumă (cam alergi după ea) și poate te pricopsești și cu niște operații de drenaj!
Mă repet, nu te mai juca în așa hal, este cel mai sensibil organ extern la femeii.
Nu se lasă, dar efectele traumatizante le vei simți până la bătrânețe.
Tu chiar nu te iubești deloc? Nu poți să te strângi în brațe fără să te "desfigurezi"?
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te automutilezi?
De unde violența asta fizică asupra propriului corp?
Îi traumatizezi, au vase de sânge, nu uita că sunt cele mai sensibile zone ale femeii!
Noduli se fac pe fond hormonal!
Ce s-a întâmplat de ai pus o astfel de întrebare? Nu cred să fie din pură curiozitate.
Pa, pa.

| BambiSd explică (pentru Legiuitoarea):

Nu m-am referit la automutilare, am intrebat pentru ca spre exemplu ma "joc" de multe ori cu un prieten, si ne "batem" in joaca, si din greseala imi lovesc mereu sanii. Ma lovesc destul de rau, din acest motiv am postat intrebarea. Mi se pot lasa din aceasta cauza?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru BambiSd):

Bună.
Te joci cu un prieten? Sunt mai mulți jucători!
Cum să-ți lovești sânii din greșeală? Și în gol dacă ai da, tot nu văd cum reușești să te lovești.
Alege dansul, este mult mai interesant pentru corp, decât bătaia corp la corp.
Ai grijă de tine și nu mai fi slabă de înger.
Pa, pa.

| BambiSd explică (pentru Legiuitoarea):

Este o joaca copilareasca in care pur si simplu ne strangem in brate foarte tare sau facem tot felul de nebunii. Problema e ca intodeauna ma lovesc. Multumesc pentru sfaturi, dar totusi nu m-ai ajutat. Se pot lasa? Pot face noduli sau se poate opri cresterea lor?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru BambiSd):

Bună iar.
"Este o joaca copilareasca in care pur si simplu ne strangem in brate foarte tare sau facem tot felul de nebunii.", interesant!
Poți face o formă nodulară de la o traumă (cam alergi după ea) și poate te pricopsești și cu niște operații de drenaj!
Mă repet, nu te mai juca în așa hal, este cel mai sensibil organ extern la femeii.
Nu se lasă, dar efectele traumatizante le vei simți până la bătrânețe.
Tu chiar nu te iubești deloc? Nu poți să te strângi în brațe fără să te "desfigurezi"?
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu e bine sa faci asa ca iti faci rau tie, ai nervi care trec prin sani si daca ii tot lovesti nu isi fac treaba cum trebuie iar cand faci copil nu po-ti sa-i dai tata.