| Alexandru64754 a întrebat:

Bună seară, acum 1 an și 7 luni m-am operat de apendicita și acum vreau să mă apuc de box, întrebare mea este credeți că aș putea să mă apuc său s-ar putea sa apara complicații? Menționez că doctorul mi-a zis sa nu fac efort fizic 1 an.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te linistit la antrenamente, a trecut perioada de repaos fizic prescrisa de doctor, si vezi cum te simti in timpul si dupa antrenament, daca este prea intensiv pentru starea ta fizica actuala, esti liber sa intrerupi activitatile si sa faci altceva, sala sau ce vrei tu. Cheers :*

| LexiEla a răspuns:

Eu cand am facut apendicita mi s-a spus 3 luni sa nu fac efort. Poate ai avut complicatii, nu zic. In orice caz, a trecut destul timp. Te poti apuca de efort.