| DeniDenisa09 a întrebat:

Am auzit ca simptomele pancreatitei cuprind: durere in partea superioara a abdomenului, greturi, varsaturi si alte simptome. Eu am o durere puternica de burta in partea superioara a abdomenului si am o stare de greata. Am si senzatie de voma dar nu am vomitat. Ma doare de cateva zile si nu se amelioreaza cu pastile. Este necesar sa am si varsaturi ca sa am pancreatita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cel mai bine mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere catre gastro sa faci un control amanuntit.

Diagnosticele nu se pun dupa ce citesti pe net.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu este pancreatita, sunt destul de sigur. Cel mai probabil un colon iritabil sau vezica biliara. In unele cazuri poate fi si o piatra la rinichi, mai ales daca ai si febra.

| christall a răspuns:

In partea superioara este stomacul.o eventuala gastrita.

| nicu991 a răspuns:

Ce varsta ai ca sa presupui o eventuala pancreatita?