| Bledea_Deya_1999 a întrebat:

Bună seara, am o întrebare, cât costă un avort medicamentos cu tot cu controale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1000 de lei

| Emma30555 a răspuns:

Costa mai puțin. Suna la clinici și afla informațiile. E vreo 200 - 400 de lei dacă nu ma înșel

| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Asta dacă ți-l dă ție la pachet, să îl faci marinar. Ca să îl arunce ei la pubelă costă mai mult.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu am cunostinte care au facut asa ceva din pacate. Era sarcina foarte mica, doar o sangerare si cam asta a fost. Presupun ca e sarcina mica

| DauViata a răspuns:

Avortul te costa:
- viata propriului copil;
- posibilitatea de a pierde sansa de a mai avea copii;
- depresii și ganduri de sinucidere;
- sentimentul de vinovăție;
- lista poate continua.

Uite, avorturiregretate.ro prezintă traumele mămicilor care au ales avortul, citește câteva din acele mărturii.

Eu zic că nu merita avortul, sunt șanse mult mai mari să îți strici viitorul și sănătatea.

Alege iubirea!