| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am o intrebare,eu vreau sa ma spal pe cap in seara asta.Ce se intampla daca dupa sampon si masca folosesc balsam de rufe?(Cocolino,Semana,etc)Mi se pare ca are un miros superb, tin parul acolo 20-30 minute si apoi clătesc.Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este indicat pentru păr din moment ce este pentru rufe.
Daca vei face asta, e posibil sa ai o chelie foarte deasă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Draga Bianca sper ca intrebarea e pusa la misto ca altfel e nasol pentru tine, cocolino este special facut pentru rufe se baga in masina de spalat, pentru păr există balsam de par pantene gasesti in hypermarketuri la raionul vopsele de par, ce varsta ai? Semana si Cocolino sunt pentru rufe nu pentru păr.

| BiancaaEB a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e la misto, o prietena voia sa facem asta si nu stiam ce sa zic

| CleanHeart a răspuns:

Nu e bun, daca tot îți dorești să ai parul curat este indicat sa îl speli de 2 ori și normal așa trebuie să avem două clătiri și spala-te din când în când cu sampon diferit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu face asa ceva.
Te poti arde la piele.
Nu e făcut pentru a te spăla.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu!

| Clyde a răspuns:

Daca folosesti balsam de rufe o sa ai freza Mussolini.