| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare daca faci sex neprotejat in timp ce e pe stop se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sexul pe ciclul menstrual este riscant, putand sa apara infectii atat la fata cat si la baiat.
Cat priveste riscul de sarcina - este zero.
In ce privesc bolile cu transmitere sexuala - se iau la fel de usor.

| AdrianL a răspuns:

Depinde. Riscul să rămână însărcinată e mult mai mic.

| DennisW a răspuns:

Daca te referi la sarcina, sunt sanse sa nu ramana gravida. Dar doar sanse, la fel de posibil sa ramana si daca e pe ciclu.
Daca te referi la boli, sunt sanse si mai mari in timpul menstruatiei.