| Usefulaid a întrebat:

Am si eu o problema. De cand sunt mica, am o problema la spate la modul ca mai niciodata nu am putit sa stau dreapta caci ma durea spatele si mai mereu am stat cocosata, de vreo 6 ani eu aplic gene si stau mereu pe scaun tot cocosata si am niste dureri f mari pana ma asez in pat si imi trecea dupa. Ei bine de la un timp parca s-a mai agravat, la modul ca si atunci cand ataubaplecata sa spal ceva in cada ma doare ca si cum fac febra musculara si trebuie sa ma rezem de ceva ca sa-mi treaca. Cand imi face cineva masaj si ma apasa cam pe la mijloc asa ma doare rau parca as avea o vanataie acolo, dar doar daca apasa spre interior asa daca pun mana doar pe coloqna nu ma doare, cand aveam 10 ani asa stiu ca am facut o ecografie cu barrium pentru gastrita si s-a vazut ca si coloana mea este stramba! Ideea e ca pana ma duc la doctor ati avea idee ce ar putea fi? Oare hernie lombara? Cand stau in pat nu ma doare, sau am nevoie de un sport si masaj medical? Ati patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Fără o radiografie e greu de spus ce poete fi. Şi de ce am mergr pe ghicite? Du-te cât de curând poţi şi cere să ţi se facă radiografie. În general problemele astea se corectează, chiar şi hernie de disc dacă ar fi. Se corectează chirurgical.

| WhiteLife a răspuns:

Sigur e o problema serioasa, insa nu se poate pune un diagnostic după simptome. Mergi cat mai curand la medic, se poate merge și în perioada asta, nu aștepta să se agraveze durerile. Sunt multi care se obișnuiesc cu durerea și tot amână să meargă la consult.