| Beeiib a întrebat:

am un an si o luna de cand m-am operat de apendicita si cicatricea arata urat [ are zile cand e vanata, zile cand e rosie, zile cand e umflata ] si am dureri si mancarimi. E normal sa fie asa? Stiam ca dupa un an ar trebui sa fie alba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mai bine mergi direct la medic sa te verifice, lasa online-ul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, in niciun caz.
Poate pielea ta se vindeca mai incet, insa dupa un an, pielea ar trebui sa fie cel mult rozalie. Fara sa iti mai provoace mancarimi ori altceva.
Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult. Poate nu ti-au scos fierele bine si a mai ramas ceva pe acolo care se tot infecteaza. Asta ar fi una din posibilitati, insa pot exista numeroase cauze.

| DorinM a răspuns:

Mergi sa te vada un medic, sau cere online sfatul unui medic http://dr-catalin-luca.ro