| MirceaBgn a întrebat:

Buna seara, as vrea sa stiu, de la cunoscatori, ce proteine sunt bune pentru FIBRARE, nu pentru masa musculara, pana acum 2 zile am folosit GFX8 combinat cu CreAnabol, acum i-au Milk&egg cu creanabol, de la pronutrition dar milk&egg nu imi place happy
Ce e bun pentru fibrare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

GFX8 nu inseamna "proteine", e un gainer, abia are 30 % proteine, are foarte multio carbohidrati, genul asta de produs iei cand esti foarte slab.

proteine = ceva cu 80-90 % proteine, nu 30 %

Deci, nu exista "muschi si fibra", exista doar muschi, care sunt formati din fibra.

Pentru fibrare, trebuie sa arzi grasimea care ii acopera. Cu cat arzi mai mutla grasime, cu atat esti mai fibra.

Sigur, sa ai un regim bogat in proteine si cu putini carbohidrati ( cat mai putini ), altfel dai jos si masa musculara.

Deci produsele de genul GFX-8 ies din discutie instant, nici creatina nu e buna cand vrei definire.

Vrei fibrare? Un concentrat proteic ( daca vrei pro-nutrition atunci WPI - whey protein isolate - + l-carnitina sau un arzator de grasimi ). Si mai multe sedinte de cardio, cardio dupa fiecare antrenament cu greutati.