| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, astazi m-am dus sa ma tund iar doamna care m-a tuns mi-a zgariat cu pieptanul alunita de cateva ori. Cand am ajuns acasa, am atins-o si avea putin sange uscat. Este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua

situatia dumneavoastra este foarte periculoasa, pentru ca, puteti dezvlota un cancer de piele, cel mai indicat ar fi sa mergeti la un medic dermatolog si sa va consultati cu medicul dumneavoastra pentru un tratament sau operatie.

O zi buna.

| Bobby711 a răspuns:

Nu este bine sa le freci sau orice alt ceva pot produce cancer de piele am rupt si eu una cand eram mai mic dar nu am patit nimic totusi da pot produce cancer de piele trebuie sa te duci la dermatolog vezi ce zice el e posibil sa ti o scoata chirurgical

| 400B a răspuns:

Parintii imi tot spun ca nu este nimic, iar prietena fratelui meu este la medicina. Cand s-a uitat a spus ca esti okay. Pe data de 13 o sa imi vina analizele si o sa ma duc la un dermatolog pentru acnee. Este okay sa astept pana atunci?