| michaela80 a întrebat:

Azi i-am dat fetitei mele panadol si maine dimineata vreau sa-i fac urocultura. Influenteaza cu ceva rezultatul analizei antitermicul acesta?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Nu. Paracetamolul este dupa cum spui si tu, antitermic, nu antibiotic, deci eventualele bacterii patogene se vor vedea in continuare la urocultura.

1 răspuns:
| ionlarisa a răspuns:

Nu cred ca influenteaza deoarece eu stiam ca panadolul are efect doar 6 ore...