| DJMryo a întrebat:

Bună seara,cat ma costa aproximativ sa îmi fac o pereche de ochelari în Iași,a-și putea face comanda pe net undeva? Am găsit un site doar cu rame,dacă cumpăr ramele lentilele mi le poate pune cineva,orice detalii legate de ochelari de vedere sau cum sa el fac,unde sunt bune, unde sunt ieftine, îmi puteți lăsa ca nu am mai purtat niciodată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Nu iti poate monta cineva lentilele daca acel cineva nu lucreaza la o optica medicala. Ideea este ca lentilele vin in forma rotunda si trebuie prelucrate in functie de rama pe care o alegi. O rama modica in Iasi costa in jur de 170-200 ron, cu preturi mai mici sau mai mari, desigur in functie de preferinte. Iar pretul lentilelor depinde de firma de la care cumperi, de filtre, daca vrei helio etc.

| Matrix76 a răspuns:

Salut!
nu cred ca poti comanda dupa net o pereche de ochelari sau cel putin eu nu am vazut
Si sa iti faci o pereche de ochelari in Iasi este intre 200 de lei si intre 2500 depinde de care vr
iti zic depinde de care vr