| anonim_4396 a întrebat:

Cum merge cel mai bine : sa aplic dimineata brevoxyl si seara retin-a sau o seara aplic brevoxyl si o seara retin-a? Doar pentru cunoscatori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina1990 a răspuns:

Il folosesc de 3 luni.si functionaza perfect la mine. deja am tenul foarte curat fata de cum il aveam acum 3 luni.eu sunt incantata de rezultatele pe care le-am obtinut.

16 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Dimineata Retin-A si seara Brevoxyl

| lya18 a răspuns (pentru IMC90):

Pai Retin-a din cate scrie pe prospect, se foloseste doar seara. Deci ..in niciun cazwinking. Eu intrebam cum sa alternez si cat de des sa folosesc cele 2 creme incat sa functioneze cel mai bine.

| IMC90 a răspuns (pentru lya18):

Daca ai sa intelegi cum functioneaza retin-a o sa vezi de ce ti-am zis sa-l folosesti dimineata
Problema intervine daca te expui la soare, dupa ce ai aplicat. Oricum e foarte greu de tolerat de catre piele

| lya18 a răspuns (pentru IMC90):

L-ai folosit, ti-a dat rezultate si stii tu exact ca se foloseste dimineata (fara a iesi in timpul zilei ) si n-are nicio contradictie?

| IMC90 a răspuns (pentru lya18):

Expunerea la soare, e contraindicata.

| IMC90 a răspuns:

Uite, un articol foarte bun. Citeste-l cu atentie.
http://lisnic.net/......cneei.html

| lya18 a răspuns (pentru IMC90):

Da mersi. Totusi ce legatura are asta cu raspunsul de mai sus in care ziceai ca sa folosesc Retin-a dimineata si seara Brevoxyl. Is curioasa de ce spui ca e mai bine asa si nu invers cum se recomanda de obicei happy

| IMC90 a răspuns (pentru lya18):

Pai retin curata foliculu si creste forta de ''penetrare'' a brevoxylului.

oricum, eu ti-as fi recomandat isotrexinul, care e mai eficient decat retin+brevoxyl, in sensul ca e mai usor de suportat de catre piele.

isotretinoinul e mai usor de tolerat decat tretinoinul iar eritromicina e mai usor de tolerat decat brevoxyl

| lya18 a răspuns (pentru IMC90):

Aha,am inteles ..ms mult pentru raspunsuri happy

| GabiiHaș a răspuns:

Nuuu!

da doar dupa-amiaza cu brevoxyl, ca daca o sa continui asa o sa te iriti urat de tot.

si cu retin-a, mi-e nu-mi prea place sa-mi dau cu el.nu prea da niciun efect.

| lya18 a răspuns (pentru GabiiHaș):

Pai poate nu are efect retin-a pentru ca nu l-ai folosit cat ti-a fost indicat. L-ai folosit tu de la 6 luni pana la 1 an (cat e indicat in prospect) si nu ai avut rezultate sau crezi ca dupa ce te dai de 2-3 ori gata ai si scapat de probleme?

| alina1990 a răspuns:

La inceput obişnuiam să aplic seara Retin-A şi dimineaţa Brevoxyl, acum am trecut pe schema în care aplic o seară Retin-A şi o seară Brevoxyl.

| lya18 a răspuns (pentru alina1990):

De cand ai inceput tratamentul si ce zici functioneaza, da ceva rezultate?

| lya18 a răspuns (pentru alina1990):

Mda si eu am inceput de o luna si jumatate Brevoxyl si de 2 saptamani Retin-a (pentru pete ) sper sa mi treaca mai ales petele sad

| alina1990 a răspuns (pentru lya18):

La mine a avut rezultate bune.sa speram ca si la tine vor avea aceleasi rezultate.

| alina1990 a răspuns (pentru lya18):

La mine a avut rezultate bune.sa speram ca si la tine vor avea aceleasi rezultate.

| alina1990 a răspuns (pentru lya18):

Il folosesc de 3 luni.si functionaza perfect la mine. deja am tenul foarte curat fata de cum il aveam acum 3 luni.eu sunt incantata de rezultatele pe care le-am obtinut.