| AleHapca15 a întrebat:

Bună seara dacă am avut vărsături la 17 ore după administrarea anticoncepționalelor poate dauna la eficacitatea lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Aditu94 a răspuns:

Varsaturile sunt semne clare ca esti insarcinate..deci anticonceptionalele nu si-au facut treaba ca nu le-ai luat inainte de actul sexual. dupa actul sexual se ia pastilele de a doua zii..deci..un teste de sarcina ar fi bun..si o vizita la ginecolog..in concluzie. Felicitari, o sa devii mamica!

| AleHapca15 explică (pentru Aditu94):

? Mulțumesc pentru comentariu dar nu e cazul. În ultimele luni am vărsături deoarece am o mica problema cu gastrita. Iar la 17 ore după ce am luat pastila zilnica am avut vărsături obișnuite. Știam ca la 3 4 ore ar putea deregla eficienta lor dar după nu. Totuși vreau sa ma asigur

| Aditu94 a răspuns (pentru AleHapca15):

Mergi la un doctor, la medicul de familie.

| omuletulofficial a răspuns:

Incearca sa bei Kefir, ajuta la strangerea stomacului si previne varsaturile.
Insa fii sigura ca nu esti intoleranta la lactoza happy.
Sanatate multa

| 3824060673 a răspuns:

Fericirea nu tolerează niciun fel de abuz. Anticoncepționalele au fost create să distrugă femeile și bineînțeles pe cei ce le iubesc. Știu că par învechit, dar este doar o părere pe care o spun să ajute sigur, nu să te distrugă. Tu faci ce vrei, dar dacă ai peste 21 și ești iubita mea, Eu te'aș păcăli (după ce sunt sigur că unul fără celălalt nu putem trăi) și aș distruge tot ce e condiționat de optative în libertatea de a fi fericiți pe bune. Ai grijă de tine.
Seară faină.