| Nino9999 a întrebat:

Buna seara, de aproximativ 2 luni mi-a iesit pe pleoapa de sus o umflatura (ca o biluță) de dimensiuni mici nu doare si nici nu se sparge, este intarita si cand inchid pleoapa se vede. M-am gandit ca este de la stres pentru ca in ultima perioada a fost mai stresanta si mai grea dar totusi mi se pare ciudat de la stres. Mama mea e de parere ca a iesit de la un regim de slabire tinut cu un an si ceva in urma (adica ca sistemul imunitar s-a stricat si nu mai am
Imunitate) pana acum cateva luni raceam mai des si spune ca tot de la asta se trage. Eu am pus kilogramele inapoi si ma simt bine mananc orice si am luat si calciu mult timp de atunci. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am si eu la ochiul stang.
Nu ma doare, uneori uit de ea, dar cand ma uit in oglinda, imi aduc aminte de ea.
Este ca un punct ce bate in galben.
Am fost la medic si a zis ca nu are ce sa imi faca atat timp c at nu creste si nici nu doare.
Incearca sa vezi ce zice medicul.
O zi buna happy

| Annabelllllla a răspuns:

S-ar putea sa fie un punct de grasime. Totusi, incearca sa ajungi la dermatolog

| cristimihailov a răspuns:

Mergi la dermatolog. Cel mai probabil este o infectie cu stafilococ.

Singira metoda este indepartarea pe cale chirurgicala. Nu e grav.