| queneen a întrebat:

De azi dimineata a inceput sa ma manance corpul. Nu mi-a aparut nimic pe corp insa nu inteleg motivul.
Oare ar putea fi din cauza nervilor? Imi puteti da niste sfaturi cum as putea scapa de aceste mancarimi fiindca ma enerveaza si nu le suport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate fi de la stres dar are la baza mai multe cauze... Mergi la un medic de familie sa îți de a trimitere la dermatolog, nu lua creme după ureche mergi la un specialist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să ai pielea uscată sau să te irite ce ai folosit pentru spălatul hainelor.
Fă un duș cu apă potrivită(fără gel de duș, a propos, ce gel folosești?) și aplică o cremă hidratantă sau apă termală.
Spală rufele cu altceva.
Iar dacă ești stresată, bea un ceai de tei și mănâncă un biscuite. happy

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

S-ar putea sa fie alergie, incearca sa schimbi asternuturile si sa faci un dus iar daca nu trece mergi la medic