| Ana00ll a întrebat:

Bună seara de câteva zile am o stare de greata permanent, ma simt foarte obosita, amețeli, imi e somn, simt ca nu am energie simt ca ma sufoc uneori. ce poate fi? Pot fi insarcinata sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie și spune-i stările pe care le ai. Acesta îți va da răspunsul corect de decât de pe TPU.
Sănătate!

| 19Mary19 a răspuns:

Pot fi semne de sarcina dar pot fi multe alte cauze. Spre exemplu: astenia de primăvară, deficit de vitamine în corp, oboseala puternica, anxietate.

| doctorandus a răspuns:

Daca te incalzesti cu lemne, carbuni, pacura, gaze, etc., poate fi de la monoxid de carbon. Foarte periculos!

| elemonis a răspuns:

Buna.
Mergi la doctor. Doar el iti poate da un diagnostic 100% corect.