| anonim_4396 a întrebat:

Nu am cu cine esi la plimbare si cam permanent stau in casa, ma simt obosita, ameteli, ce se intimpla cu mine?
Cine ma poate ajuta sa depasesk aceasta stare?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fa un dus.

| valentingb a răspuns:

Este o vorba din batrani : mai iesi la aer.
Da, e destul de complicat acum, daca iesi singura te plictisesti si depinde de cartier, poate e si periculos, iar vremea e asa urata incat nu-ti vine sa iesi afara. Dar ai nevoie de aer curat, sa mai prinzi puteri. Mai ales acum, primavara, pentru ca e sezonul asteniei, lipsei de calciu si energiei. Pur si simplu te doare si sa stai intinsa in pat, nu? Mai fa miscare, mai lasa geamul deschis, fa putin sport in casa, te mentii in formawinking, iar o pastiluta de Eurovita Multiminerale iti da energie.
Si nu in ultimul rand, trebuie sa ai si o motivatie, ca sa scapi de starea de moleseala happy
Haide, ridica-te si intinde-ti muschii un pic, pune muzica, danseaza, fa genuflexiuni, dai jos celulita laughing. Curaj!

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Ai mare dreptate!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu. Uneori ma sperii de mine cat pot fi de inteligentwinking. Cel mai inteligent sunt cand ma uit in oglinda laughing))

| Snejok a răspuns (pentru valentingb):

Da probabil ai putina dreptate

| valentingb a răspuns (pentru Snejok):

Tu stii mai bine daca am dreptate sau nu, eu nu cunosc detalii. Posibil sa nu fie astenia, nu toata lumea e afectata de vreme, nici eu nu patesc asta. Daca simti o slabire, o lipsa constanta de energie, iti recomand Eurovita Multiminerale cu Calciu sau Vitamina C. Acum este si o promotie, sunt mult mult mai ieftine. Dupa 14 -16 zile vei fi simti ca traiesti, vei fi foarte energica. Nu iti recomand Centrum, au un gust oribil.
Daca nu simti o imbunatatire dupa 30 de zile, poate o sa vrei sa iti faci cateva analize de rigoare. Spun "daca", dar probabil ca ai o lipsa de vitamine din cauza iernii prelungite, lipsa verdeturilor in alimentatie si poate vreo raceala pe care ai avut-o iarna asta, si ai ramas slabita.

| Snejok a răspuns (pentru valentingb):

Cred ca nu din cauza vremii, dar sa consum ceva medicamente nu mersi

| valentingb a răspuns:

Mofturici happy Cum vrei tu, ce pot eu sa zic acum? laughing Cred ca esti plictisita de tot, cunosc starea. Lasa, o sa vina caldura, se schimba treburile. Adica sper ca vine caldura, din cate se vede am intrat in epoca de gheata. Iar Eurovita nu sunt pastile, desi sunt sintetice, sunt totusi vitamine, mineralele din ele sunt naturale, si nu au niciun efect advers.
O primavara frumoasa!

| drogh a răspuns:

Probabil este din cauza schimbării vremii. Aşa mi se întâmplă şi mie. Nu mai am chef de nimic, mă simt plictisită, fără chef de viaţă...Dar încerc să trec peste când ies afară singură şi mă mai limpezesc la creier şi pot să gândesc mai bine.

| Snejok a răspuns (pentru drogh):

Cred ca vremea n-are nici un efect, de miai mult timp sunt in aceasta stare

| pLeX a răspuns:

Aeriseste bine de tot camera in care stai, scoate din cand in cand nasul pe geam si cand iti faci curaj iesi pana in parc si baga-te in seama cu cine e pe acolo...

| CosSmiiina a răspuns:

Pai cum stai tot timpul in acasă şi de aceea te simţi aşa...Mai ai nevoie şi de aer curat...