| Elena1609 a întrebat:

Buna seara, De ieri seara am inceput postul cu apa timp de 7 zile astazi a fost prima zi de post ma simt chiar ff bine n am senzatie de foame ma sunt chiar foarte bine am baut 1, 5l de apa vreau sa stiu daca pot slabi pana la 6 kg intr o saptamana de post? Am vazut ca multe persoane care au tinut cam atatea kg au slabit dar eu am o greutate de 53 de kg si de asta intreb daca este posibil! Stiu ca nu este tocmai sanatos sa tin acest post dar daca ma voi simti rau il voi opri eu in trecut aveam zile in care nu mancam nimic asa ca sunt cumva obisnuit si nu imi este rau daca nu mananc cateva zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti risti sanatatea, prosteste.

| ioana748 a răspuns:

Da,vei slabi aceste kilograme. Organismul le va recupera cum pui un biscuite in gura si vei incetini metabolismul. Peste ani in care te joci de-a slabitul te vei mira de ce nu mai poti slabi nici daca mananci 800 calorii/zi.
Multa sanatate ❤️

| Elena1609 explică (pentru ioana748):

Aveti mare dreptate decat sa imi risc sănătatea si apoi sa pun din nou kg la loc mai bine slăbesc sanatos prin sport si un deficit caloric

| ioana748 a răspuns (pentru Elena1609):

Sa te ajute Dumnezeu. Nu trebuie sa te stresezi pe tema asta. Asa cum ai spus tu este corect.Trebuie sa accepti corpul tau indiferent de forma.Tu esti in acest corp si este minunat oricum ar fi. Sportul este bun pentru sanatate si putin deficit caloric.
Si nu uita ca esti unica, este pacat sa te compari cu altcineva.
Multumesc pentru raspuns.
❤️

| Mihai0101 a răspuns:

Risti aiurea sanatatea in loc sa ai grija de tine te inbolnavesti aiurea. Dumnezeu nu-ti cere asa ceva!

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Dumnezeu asteapta de la noi sa ne iubim si sa fim buni! Nicidecum sa ne infometam si sa ne punem viata in pericol

| MihaiMB a răspuns:

Nu trebuie să te înfometezi, ci să mănânci echilibrat şi sănătos.