| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu sunt supraponderala, dar am grasime in zona burtii, picioarele mele sunt anormal de mari (grase) ca si mainile. Vreau sa mananc sanatos si sa fac exercitii (acasa). Imi puteti recomanda diete si exercitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lapadatu_Ovidiu_Mihaita_1993 a răspuns:

Iti voi lasa o "tema" pentru deseara, https://www.youtube.com/watch?v=uy1__XsvvXE&t=700s, https://www.youtube.com/watch?v=PZQAMAJZhzE

Cea mai simpla dieta de slabire care de fapt trebuie sa fie un stil de viata este veganismul. Fara cruzime pentru animale si fara karma. Si o speranta de viata mai lunga :)

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Daca ai grasime in zona burtii, nu ne spune ca nu esti supraponderala. Mergi la endocrinolog.