| Doris33 a întrebat:

Buna seara! Ma confrunt cu tiuit in urechi! Dupa o raceala am ramas cu urechile înfundate 2 3 zile, după aceea mi sau desfundat si a inceput tiuitul, de cam luna! La orl mi-a pus un aparat 2 sec in urechi si mi-a zis ca nu am nimic! Mi-a dat alveret si 2 spray uri de nas! Degeaba niciun efect! Daca strâng din maxilar sunetul se accentueaza in urechi! Daca aveți vre o parere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Mai cere parerea unui orelist la nivelul urechii sunt foarte multi centri nervosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ți-a zis nimic de otită sau dop?

Parcă la dop nu mai auzeai ok, trebuia să presezi mereu urechea și devenea ca un disconfort totul.

La otită ar trebui să-ți apară și ceva puroi.

Dar dacă e cu țiuit mă gândesc ca orice ai avea să nu se fi ajuns deja la timpan.

Țiuitul parcă mai ținea la un moment dat și de echilibru, urechea pe lângă auz parcă având și rol în echilbru, nu știu însă dacă țiuitul ar fi un simptom.

Eu te sfătuiesc să schimbi în primă fază ORL istul, caută ceva mai cu recomandări sau mai bun sau ceva prin Capitală dacă se continuă și tu tot mai ai problemele.

Sfatul doi, dacă e așa cum cred eu și e ceva de echilibru și țiuitul nu trece de la sine, eu aș recomanda și un neurolog.

Sănătate multă!