| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Andrei si am 15 ani, recent am fost la doctor cu o problema la care mi-a fost perscris sa iau supozitoare. Mama a decis sa mi le puna ea, ma jeneaza putin si mai ales ca mi le baga foarte tare si ma doare, ma puteti ajuta cumva? Eventual sa-mi ziceti cum sa o fac eu singur nu am mai facut-o niciodata.si mama mi le pune destul de ciudat, multumesc, apreciez orice raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Ti le bagi in fund. Nu e mare lucru.

| AnaQ a răspuns:

Simplu, băgați - le singur. Trebuie sa le introduci în interiorul anusului, cu grija sa nu te doara totuși și apeși ușor cu degetul până intra.

| Iloveyoumama a răspuns:

Încearcă să pui puțină cremă "cicatridin""Hemosan"pe vârful supozitorului și apoi va fi foarte ușor.

| nicu991 a răspuns (pentru Iloveyoumama):

Știi că in principiu supozitorul este o bază untoasă ( unt de cacao sau alte grăsimi) așa că recomandarea ta nu-și are rostul.