| Vasile1326 a întrebat:

Buna seara ma poate ajuta cineva urgent?
Mi am pus piercing de 2 zile și ma doare un pic in gât iar bila de sub limba a intrat in limba a făcut gaura mai mare și cred ca încă e umflata și am și puțin alb acolo ma spăl in fiecare seara de atunci cu apa și sare și dimineața ma clătesc cu apa de gura și nu înțeleg de ce a intrat bila acolo pot sa îl dau in jos dar apoi se bagă la loc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndRa003L a răspuns:

Nu este cumva o infectie? Cel mai bine e sa te duci la un salon specializat. Daca se agraveaza chiar la medic. Cel mai probabil organismul tau respinge bijuteria si o sa fii nevoie sa scoti piercing-ul.

| Vasile1326 explică (pentru AndRa003L):

Nu stiu ce sa fac eu la salon mi l am dat. Nu cred ca ar fi vreo infecție adică habar nu am iau și pastile ca sa nu am nimic ma gândesc sa stau cu el maxim o săptămâna dar dacă văd ca într-o sapatama sau in timp nu se face nimic ma duc sa văd ce am toată lumea mi-a spus ca e din cauza ca s-a umflat limba adică nici eu nu știu