| liiifeiispiiink a întrebat:

Buna seara TPU!
Acum o luna si vreo saptamana mi-am prins degetul de la mana la o usa de fier. A durut foarte tare si jumatatea de sus a unghiei s`a invinetit(mai mult innegrit). A trecut saptamana, luna si inca nu mi-a trecut.Arata urat si nu pot sa imi fac nici o manichiura din acest motiv.
Ce credeti ca as putea sa fac?
Ofer fundita si scuzati daca am gresit categoria.
Va doresc numai bune si va multumesc de pe acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, decat sa astepti sa se vindece.
Incearca si tu oja mai inchisa la culoare sau pune-ti un mic pansament peste unghia respectiva sa nu se cunoasca.

2 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

O sa dureze ceva timp pana ti se va vindeca, mai intai o sa-ti cada unghia si apoi o sa-ti creasca alta. Asa mi s-a intamplat mie la picior.
Incearca sa-ti pui unghii false ca sa nu se mai ada asa urat, dar ai grija ca atunci cand iti scoti unghiile false sa nu le mai poti da jos de durere, nu stiu ce sa zic.
Pana o sa se indece de tot si pana o sa-ti creasca alta unghie ar putea dura chiar si 4-5 luni.

| drugo a răspuns:

NU vreau sa te sperii dar ori va ramane asa ori unghia iti va cadea

mai bine vezi un medic sad